Nové IVECO T-WAY. „T“ jako „TVRĎÁK“.

4. 5. 2021
Posted by: Iva Meidlová

Nejodolnější vozidlo navržené pro ty nejextrémnější úkoly.

IVECO doplňuje řadu těžkých nákladních vozidel IVECO WAY o nový terénní vůz navržený a zkonstruovaný pro ty nejtěžší úkoly v těch nejextrémnějších podmínkách, který zaujímá místo legendárního modelu TRAKKER.

Nové IVECO T-WAY představuje novou automatizovanou převodovku HI-TRONIX s funkcemi vyvinutými speciálně pro mobilitu v terénu. Nové zadní kotoučové brzdy, odolný systém zadního odpružení pro tandemové nápravy, nižší pohotovostní hmotnost a řada funkcí, jako je systém HITRACTION spolu se špičkovou konektivitou, digitálními službami a vysoce komfortní kabinou, přispívají k mimořádné efektivitě a profitabilitě.

ŘADA IVECO WAY: kompletní řada s řešením pro těžké úkoly. Dnešní uvedení na trh doplňuje řadu IVECO WAY, která odteď nabízí rozsáhlou těžkou řadu prvotřídních vozidel pro každý úkol:

 • IVECO S-WAY: nejvýkonnější a nejefektivnější silniční těžké nákladní vozidlo ve své kategorii.
 • IVECO S-WAY Natural Power: první těžký nákladní automobil na zemní plyn určený pro dálkovou přepravu.
 • IVECO X-WAY: „dokonalý hybrid“ vynikajících vlastností IVECO na dálkových trasách a
  terénní robustnosti.
 • IVECO T-WAY: nejodolnější vozidlo na trhu těžkých nákladních vozidel, které dosahuje extrémních výkonů, spolehlivosti a všestrannosti.

„T“ JAKO TVRĎÁK. IVECO T-WAY bylo navrženo tak, aby přinášelo nejlepší výkon ve své třídě při plnění každého terénního úkolu. Vyniká terénními vlastnostmi, robustností a torzní tuhostí. Po svých
předchůdcích zdědilo legendární robustnost podvozku z vysoce odolné oceli s rámem o tloušťce 10 mm, jehož ohybový moment na kolejnici v hodnotě 177 km vévodí celému segmentu. Přední náprava má maximální nosnost až 9 tun. Redukce náboje na zadní nápravě je standardem pro maximalizaci
pevnosti a výkonu.

IVECO T-WAY přináší výkon potřebný pro trakci a pomocný pohon se spolehlivým a účinným motorem IVECO Kursor 13 (13 litrů), který dosahuje výkonu až 510 koní, což je o 10 koní více než u modelu Trakce. U odlehčených konfigurací s nižší hmotností se dodává také s motorem Kursor 9.
Motory jsou spřaženy s osvědčenou 12stupňovou a 16stupňovou automatizovanou převodovkou HI-TRONIX, která nyní disponuje i novými funkcemi určenými speciálně pro jízdu v terénu. Mezi ně
patří:

 • Hill Holder (asistent rozjezdu do kopce), který pomáhá při rozjezdu na strmých svazích
 • Rocking mode (houpací režim), který pomáhá obnovit trakci v kluzkých podmínkách
 • Creep mode (plazivý režim) pro velmi nízké otáčky při volnoběhu.

Nízká pohotovostní hmotnost byla v porovnání s modelem Trakker dále snížena o 325 kg díky nové konstrukci tandemové výztuže na zadních nápravách, která je nyní tvořena jednolitou komponentou.

Kabina IVECO T-WAY má stejný design jako řada IVECO WAY. Vyznačuje se elegantními aerodynamickými liniemi a řidič se v ní cítí příjemně. Dodává se ve dvou verzích – s krátkou kabinou AD a dlouhou kabinou AT se standardní nebo vysokou střechou. Zaměřuje se na funkčnost, která řidiči usnadňuje každodenní práci. Celý prostor pro řidiče byl vytvořen tak, aby poskytoval praktické a snadno ovladatelné prostředí. Pohodlné a ergonomické sedadlo spolu s novým koncepčním multifunkčním volantem zajišťují řidiči dokonalé pohodlí.

V drsných podmínkách, kterým IVECO T-WAY obvykle čelí, je bezpečnost řidiče naprosto zásadní. Vozidlo je navrženo tak, aby zajišťovalo maximální ochranu, a jeho bezpečnostní prvky vysoce přesahují požadavky na schválení typu. Nový brzdový systém je standardně vybaven systémem EBS, u modelů PWD jsou k dispozici plně kotoučové brzdy a v celé řadě se dodávají nové pokročilé asistenční systémy (tzv. ADAS).

V případě Vašeho zájmu o konkrétní nabídku nebo více informací neváhejte kontaktovat naše prodejce:

Martin Karvaj
Prodejce vozů
+420 721 449 224
karvaj@stratosauto.cz

Michal Zelený
Prodejce vozů
+420 724 170 251
zeleny@stratosauto.cz

V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat.

  Jméno*

  Příjmení*

  E-mail*

  Telefon

  Vaše zpráva

  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zákona č. 101/2000 sb. O ochraně osobních údajů.